Zatrudnij osobę z niepełnosprawnościami – to same korzyści!

W Fundacji InSpatium zapewniliśmy już pracę dziesiątkom osób z niepełnosprawnościami. Firmy, które decydują się na ten ruch z nami zyskują na tym wielowymiarowo. Zajmujemy się całym procesem (rekrutacja -> wdrożenie -> zapewnienie efektów pracy), nie angażujemy Was czasowo, podpowiadamy jak stworzyć wartościowe stanowisko pracy i najczęściej – przynosimy w pakiecie oszczędności PFRON.

Dlaczego Fundacja InSpatium?

Dla Pracowników

Stwarzamy optymalne stanowiska pracy, w których ich praca daje wymierne wyniki dla firmy. Pracując w imieniu naszych klientów jesteśmy w stanie przygotować ich do pracy i wdrożyć do działań, które umożliwiają im przydatność, wartość dodaną oraz niejednokrotnie nowe zawodowe możliwości.

Misja

Budujemy pomost pomiędzy osobami z niepełnosprawnościami oraz podmiotami, które myślą o ich zatrudnieniu. Identyfikujemy wszystkie przeszkody związane z całym procesem i znajdujemy na nie rozwiązania, aby zapewnić udaną współpracą pomiędzy stronami.

Dla Firm

Obsługujemy obszar związany z OzN od A do Z. Definiujemy z firmami obszary, w których wsparcie osób z niepełnosprawnościami daje największe korzyści. Rekrutujemy, przygotowujemy do pracy i zarządzamy zdalnymi zespołami – aby firmy mogły czerpać z wyników pracy bez zaangażowania czasowego w cały proces.

Korzyści z zatrudniania osób z niepełnosprawnościami:

WORKFORCE

Rynek pracownika daję Ci w kość? Nie wyrabiacie się z zadaniami? Chętnie wzmocnisz ważne procesy? A może wolisz rozbudować obecne (np. związane ze sprzedażą, aby zobaczyć łatwomierzalne efekty)? Zyskaj wartościowych pracowników, oraz nasze pełne wsparcie w szkoleniu, zarządzaniu i dostarczeniu efektów pracy!

PRAWO/FINANSE

Wszystkie firmy zatrudniające powyżej 25 osób na UoP mają obowiązek zatrudniać OzN w wymiarze 6% wszystkich etatów. Za każdą niezatrudnioną osobę niepełnosprawną firma musi zapłacić mandat do PFRON w wysokości ok. 2500 zł miesięcznie. Jeśli płacisz wysokie kary, pomożemy Ci nie tylko zyskać wartościowych pracowników, ale także – zaoszczędzić.

PR / CSR / ESG

Twoja firma staje się przykładem dla innych. Wspieramy ją statuetką „Patron równych szans” i prowadzimy działania mediowe promując postawy, które dają przykład innym. Wysoka Społeczna Odpowiedzialność Firmy pozwala Ci spełniać wytyczne ESG, które stają się ważnym czynnikiem przy uzyskaniu środków finansowych na korzystnych warunkach.

Firmy, które chcą zatrudnić osoby z niepełnosprawnością odkrywają, że cały proces nie jest taki prosty, jak z początku się wydaje. Oto najczęściej spotykane problemy i rozwiązania, które stosujemy.

Zidentyfikowany problem

Nasze rozwiązanie

„Próbowaliśmy zatrudnić takie osoby, ale polegliśmy na etapie rekrutacji…”

Niestety, większość portali (Pracuj.pl, OLX) nie wspiera ogłoszeń dedykowanych dla osób niepełnosprawnych (traktując je jako dyskryminujące wszystkie pozostałe osoby). Dlatego stworzyliśmy specjalistyczny dział, który zajmuje się rekrutacją osób z niepełnosprawnościami i docieramy do zainteresowanych dzięki reklamom i dedykowanym portalom.

„W naszej branży się nie da…”

Rekrutowaliśmy testerów manualnych do software house, zespoły wsparcia dla branży produkcyjnej, wspierające telemarketing, a także działy sprzedaży / analizy ofert. Chętnie pomożemy Ci zidentyfikować obszar, w którym zatrudnienie osób z niepełnosprawnością odbędzie się z dużą korzyścią dla działalności firmy. W niektórych przypadkach organizujemy bezpłatny warsztat, którego celem jest wypracowanie najbardziej korzystnych rozwiązań. Zainspirować się możesz także przykładami, które już mamy wypracowane – [KLIK]

„Nie mamy czasu na wdrażanie nowych osób…”

To częsty problem. Ponadto – w takich przypadkach niejednokrotnie trzeba poświęcić więcej czasu na indywidualne wyjaśnienia. Dlatego to my jesteśmy odpowiedzialni za ich nadzór i dostarczanie Wam wyników ich pracy. Wy jedynie zbieracie benefity naszej pracy.

 

„Więcej im zapłacimy, niż oszczędzimy na mandacie…”

Nie prawda. Koncentrujemy się na tym, by każda zatrudniona osoba przynosiła od 7500 do 10000 zł oszczędności miesięcznie. Wystarczy na ich pensje, i zostanie. Efekty ich pracy będą pracować na Wasz zysk 🙂

Webinar, konsultacje i inne formy wsparcia.

Zapisz się na webinar

Napisz na webinar@inspatium.org – cyklicznie organizujemy dla zainteresowanych firm szkolenia, na których całkowicie bezpłatnie przekazujemy naszą wiedzę i doświadczenie. Jeśli chcesz zatrudnić osoby niepełnosprawne bez korzystania z naszych usług – to najlepsza droga dla Ciebie.

Porozmawiajmy

Potrzebujesz porozmawiać o szczegółach? Jesteśmy dostępni. Zadzwoń lub napisz bezpośrednio:

email: bartlomiej.bankowski@inspatium.org

tel: +48 506-130-013

Wyślij zapytanie