Case
Study

Zastanawiasz się, jak jednocześnie:

01

dać szansę na rozwój osobom niepełnosprawnym

02

wypełniać prawne zobowiązanie zatrudniania osób ze stopniem niepełnosprawności

03

optymalizować pracę i procesy w firmie

Wiemy, jak to zrobić

Zapewniamy:

 • optymalizację kosztów zespołu
 • usprawnienie rekrutacji
 • zminimalizowanie rotacji pracowników
 • poszerzenie oraz rozbudowanie zespołu specjalistów
 • usprawnienie pracy działów HR

Pomogliśmy wielu firmom, wspierając ich w budowaniu efektywnie działających zespołów składających się z pracowników pracujących w systemie zdalnym.
Jesteśmy przekonani, że niektóre stanowiska pracy nie potrzebują pracownika w biurze, ale wymagają eksperta, który świetnie wykona swoje zadanie niezależnie od miejsca pracy.

Przykładowe stanowiska

Specjaliści Inspatium to ludzie wytrwali, konsekwentni i sumienni. To osoby, na których można polegać, które dokładają wszelkich starań, by wykonywana przez nich praca była na jak najwyższym poziomie. Fundacja wspiera osoby, które chcą pracować jako:

Konsultant ds. procesów obsługi klienta

Obsługa infolinii, Prowadzenie Akcji informacyjnej, Prowadzenie ankiet i badań typu: „Mystery client”. Tworzenie raportów analitycznych.

Asystent wsparcia sprzedaży

Opracowywanie baz sprzedażowych, Prowadzenie Telemarketingu sprzedażowego, Obsługa dystrybutorów, Wsparcie partnerów, Wsparcie zdalnego asystenta sprzedawcy oraz prowadzenie działań, Marketingowych akcji sezonowych i Obsługa i „czyszczenie” CRM-u.

Obsługa mediów społecznościowych

Pisanie postów, obsługa komentarzy, prowadzenie grup społecznościowych dedykowanych danej branży, marce.

Tester manualny

na podstawie określonego scenariusza testuje funkcjonalności imitując zachowanie użytkownika i wyszukując wszelkie błędy czy nieścisłości w oprogramowaniu, procesie komunikacji.

Data Labeling Specialist

Pod procesy uczenia sztucznej inteligencji / AI – buduje bazy pod naukę modeli sztucznej inteligencji, analizuje wyniki i jakość poprzez znajdowanie przykładów false positive.

Asystent procesów RPA

(Zrobotyzowana Automatyzacja Procesów). Nadzoruje działanie procesów, identyfikuje pojawiające się wyjątki i odpowiednio na nie reaguje. Dodatkowo, wspiera tworzone etapy procesów oraz je uczłowiecza. Dodając niezbędny, ludzki wkład, bez którego sztuczna inteligencji i robotyzacja nie mogłyby działać właściwie.

Infobroker / analityk internetowy

Pozyskiwanie informacji z Internetu w wybranych obszarach np. analiza konkurencji, monitoring zmian prawnych itd., opracowywanie baz danych.

Case Study

Kontrola Jakości Obsługi Klienta - Propozycja działu rekrutacji

Zgłosił się do nas Klient z zapytaniem jak zoptymalizować koszty przy utrzymaniu najwyższej jakości telefonicznej obsługi Klienta oraz zminimalizować rotację pracowników. W zgodzie z misją Fundacji wskazaliśmy potencjał pracowników z grupy osób z niepełnosprawnościami. Następnie przedstawiliśmy rozwiązania w postaci przeprowadzenia rekrutacji, pełnej obsługi administracyjno- prawnej przy formalnościach związanych z zatrudnieniem OzN oraz powołania zespołu do kontroli jakości obsługi Klienta.
Powołany przy naszym wsparciu zespół realizował między innymi zadania: monitorowania rozmów z Klientami, sprawdzenia odsłuchów w celu weryfikacji występowania klauzul niedozwolonych i wymaganych, jak również analiza nagrań i wyciąganie wniosków z prowadzonej komunikacji w celu badania poziomu jakości obsługi Klienta.

 • pozyskanie kompetentnych pracowników
 • zminimalizowanie rotacji pracowników
 • pełna obsługa formalno-prawna PFRON
 • proces onboardingu
Bankowość

Firmy zobligowane do płacenia obowiązkowych składek PFRON, należą do jednej z grup naszych Klientów. Fundacja InSpatium gwarantuje znalezienie odpowiednich specjalistów z grupy OzN tym samym przyczynia się do zmniejszenia obowiązkowej składki PFRON. Choć mogłoby się wydawać, że praca w dziedzinie finansów wymaga pracy stacjonarnej, to nasza Fundacja pokazuje, że jest to niesłuszne przeświadczenie. Dzięki naszym działaniom Klienci zatrudnili pracowników zdalnych na stanowiska: pracownik ds. procesów wsparcia bankowości z j. niemieckim, pracownik ds. obsługi transakcji podejrzanych oraz Młodszy Konsultant ds. Akredytywy.

 • pozyskanie kompetentnych pracowników
 • zminimalizowanie rotacji pracowników
 • pełna obsługa formalno-prawna PFRON
 • proces onboardingu
E-commerce

Wirtualny kontakt nie zastąpi realnego. Automatyczne odpowiedzi nie dorównują swoją jakością do obsługi klienta przez człowieka. W związku z tym stworzyliśmy zespół obsługi zamówień i Klienta, aby wesprzeć jego sprzedaż sklepu internetowego. Zadaniem InSpatium jest poznanie procesów wewnętrznych firmy, zaproponowanie rozwiązania formalnego, finansowego
i HR-owego, by wesprzeć i usprawnić sprzedaż internetową.
Nowo zrekrutowane, przeszkolone osoby miały za zadanie: udzielać odpowiedzi na zadane pytania, wyjaśniać problematyczne kwestie, oddzwaniać do Klientów. rozpoznanie potrzeb firmy

 • pozyskanie kompetentnych pracowników
 • zminimalizowanie rotacji pracowników
 • pełna obsługa formalno-prawna PFRON
 • proces onboardingu
Sprzedaż

Obsługa Klienta na wysokim poziomie to klucz do skutecznego marketingu i wysokich wyników sprzedaży. Sieć salonów samochodowych zwróciła się do nas o pomoc w znalezienie osób, które będą przeprowadzać rozmowy o oferowanych modelach aut oraz proponować jazdy próbne. Dlatego znaleźliśmy kompetentne osoby odpowiadające na oczekiwania naszego Klienta, wprowadziliśmy je do firmy i jednocześnie przeszkoliliśmy ze skutecznych technik sprzedaży telefonicznej. Dzięki naszym działaniom Klient zoptymalizował koszty stanowisk pracy, znalazł ekspertów w swojej branży, otrzymał pełne wsparcie przy rekrutacji i zatrudnianiu nowych osób.

 • pozyskanie kompetentnych pracowników
 • zminimalizowanie rotacji pracowników
 • pełna obsługa formalno-prawna PFRON
 • proces onboardingu
Branża IT

Branża IT dynamicznie się rozwija i poszukuje pracowników, którzy sprostają jej zadaniom. OzN pracujące zdalnie to doskonały kapitał ludzki dla firm informatycznych. Zatrudnienie w formie zdalnej pozwala zminimalizować koszty stanowiska praca, a jednocześnie usprawnić działania organizacyjne firmy. Potrzeby naszego Klienta – dostawcy rozwiązań technologicznych dla przemysłu – były dla nas jasne. Potrzebował zminimalizować koszty, zmniejszyć rotację pracowników, przy zwiększeniu efektywności pracy. Potrzebował testerów manualnych. Fundacja InSpatium odpowiedziała na jego zapotrzebowanie: zrekrutowała odpowiednie osoby, wystąpiła o dofinansowanie przewidziane dla zatrudniających osoby OzN, wspomogła dział HR w onboardingu oraz przeprowadziła szkolenie ze specyfiki zatrudniania osób z orzeczeniem niepełnosprawności.

 • pozyskanie kompetentnych pracowników
 • zminimalizowanie rotacji pracowników
 • pełna obsługa formalno-prawna PFRON
 • proces onboardingu
Testowanie technologii

Sukces oprogramowania zależy od przeprowadzenia odpowiednich testów. Praca testera jest możliwa do wykonania zdalnie i nie wymaga osobistego stawienia się w biurze. Rozumiejąc potrzeby Klienta z branży technologicznej, wyszliśmy z inicjatywą stworzenia zespołu, który sumiennie i wnikliwie zanalizuje nowe oprogramowania. Takie działanie pozwoliło dostosować nowe funkcjonalności do potrzeb potencjalnych odbiorców, Klientowi dało komfort pewnej współpracy z ekspertami InSpatium, a także usprawniło działanie pozostałych działów.

 • pozyskanie kompetentnych pracowników
 • zminimalizowanie rotacji pracowników
 • pełna obsługa formalno-prawna PFRON
 • proces onboardingu
AI dla branży transportowo- spedycyjnej

Zastosowanie sztucznej inteligencji, pozwala zautomatyzować procesy, zaoszczędzić czas i skuteczność działania. Dla naszego Klienta z branży spedycyjnej stworzyliśmy bazy, które posłużyły sztucznej inteligencji do zbudowania automatyzacji procesu przygotowywania ofert.

 • wsparcie automatyzacji procesów
 • tworzenie rozwiązań AI
 • obsługa kadrowo-formalna

Masz pytania? Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami:

Dla kandydatów:

Dla firm:

Nasz adres:
InSpatium
Fundacja Promocji pracy zdalnej
ul. Świętokrzyska 30 lok. 63
00-116 Warszawa
Polska